Abay Tarım | Mar-Film Plus Nedir? Ne İşe Yarar?
16380
page-template-default,page,page-id-16380,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-13.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
 

Mar-Film Plus Nedir? Ne İşe Yarar?

abay 17
ENERGY, Bitkilerde ETİLEN sentezini bloke ederek hücrenin yaşlanmasını engelleyip genç hücre oluşumunu arttırır, böylelikle; Sürgün oluşumu, yeşil aksam ve bitkinin genel gelişimini hızlandırır.

ENERGY, Artijen denilen protein saldırıcılarını durdurarak, Antikor adı verilen koruma protein oluşumunu hızlandırır ve bitkinin doğal bağışıklık sistemini koruma proteininin oluşumunu hızlandırır ve bitkinin doğal bağışıklık sistemini (SAR’ı) aktive ederek bitkinin kendini hastalıkları karşı savunmasını sağlar, birçok hastalık ve zararlının hasarları bloke edilir ve bitki yaşamına döner.

PAMUK: ENERGY Hücre bölünmesi ve hücrede enerji transferinde çok etkilidir. Kısa sürede, kılcal kök sayısını ve kök uzunluğunu maksimum seviyeye çıkarır. Uzun ve çok sayıda yan dal, geniş ayalı ve parlak renkli yaprak oluşumunu teşvik eder. Çiçeklenme ve Koza oluşumunu arttırır, kozaları irileştirir. Tarak dökümünü engeller. Lif kalitesini attırır, erkencilik ve yüksek verim artışı sağlar. Hastalık zararlılara karşı bitkinin direncini arttırır.

AYÇİÇEĞİ: Ekim öncesi tohum uygulaması yapılırsa, çimlenme ve sürme maksimum seviyeye çıkar. Yoğun kök oluşumu ve sap kalınlaşmasında etkilidir, yatmayı engeller. Stresi engeller, hastalık ve zararlılara karşı bitkinin direncini arttırır. Verimliliği maksimuma çıkarır, yüksek yağ içerir, iri dane oluşumunu sağlar.

ZEYTİN: Tohur tutumunu sağlar. Sürgün artışını maksimuma çıkarır. Et kalınlığını ve yağ oranını arttırır, parlak ve kaliteli renk oluşturur, düzenli kullanıldığında periyosideyi ortadan kaldırır.

FINDIK: Çiçek ve çotanak dökümünü engeller. RANDIMAN ı ve kaliteyi arttırır. Ocakların genç kalmasını teşvik eder, bir sonraki yılın meyvesini oluşturacak dal ve dalcıklarla, tomurcukların güçlenmesini sağlar.

PANCAR: POLAR artışı sağlar, geniş ayalı ve bol, yaprak oluşumunu teşvik eder. Hastalık ve zararlılara karşı bitki direncini arttırır.