Abay Tarım | Ocean Plus Nedir? Ne İşe Yarar?
16387
page-template-default,page,page-id-16387,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-13.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
 

Ocean Plus Nedir? Ne İşe Yarar?

abay 13
ENERGY, Bitkilerde ETİLEN sentezini bloke ederek hücrenin yaşlanmasını engelleyip genç hücre oluşumunu arttırır, böylelikle; Sürgün oluşumu, yeşil aksam ve bitkinin genel gelişimini hızlandırır.

ENERGY, İçeriğindeki Fenolik bileşikler sayesinde, adventif köklenmeyi uyararak kısa sürede kılcal kök sayısını ve kök uzunluğunu maksimum seviyeye çıkararak bitkinin beslenme sahasını arttırır.

ENERGY, STRES koşullarında (aşırı sıcak ve soğuklarda, gece-gündüz sıcaklık farklılıklarında, hastalıklarda ve ilaçlama sonrasında), bitkinin direncini arttırarak STRESE girmesini engeller.

ENERGY, Toprakta bulunan, bitki tarafından alınamayan, bağlanmış makro ve mikro besin elementlerini çözerek, bitki bünyesine taşır, (doğal şelat görevi üstlenir) böylelikle fazla gübre kullanımını engelleyerek gereksiz maliyetleri ortadan kaldırır.

ENERGY, Topraktaki faydalı bakteri ve mikroorganizmaların çoğalmasını teşvik ederek (popülasyonu arttırarak),toprağın havalanmasını ve besin elementlerinin parçalanarak, bitki tarafından daha etkin kullanılmasını sağlar.

ENERGY, Birlikte kullanıldığında ilaç uygulamalarının etkinliğini arttırır.

ENERGY, Gübreleme tankına ilave edilirse, şelat vazifesi görerek, kullandığınız gübrelerin bağlanmadan tamamının alınmasını sağlar, etkinliğini arttırır.

 

Çiçek silkmesini engeller.

Çiçeklenme, döl tutumu ve meyve oluşumunu teşvik eder, daha kaliteli, iri ve unilorm meyve oluşumunu sağlar.

Bitkinin yaşlanmasını geciktirdiği için hasat süresini uzatır.

Kuru madde miktarını BİRİKS’i arttırır.

Erkencilik sağlar.

Hasat sonrası erken su kaybını engeller, raf ömrünü uzatır.

İlaç kalıntılarını ve rezüdüyü yok eder.

Albeni, renk, tat ve aramayı arttırır.

Fide şaşırtma döneminde fidenin toprağa adaptasyonunu hızlandırır.